درباره آذر دارو فناور نوین
2
rtl,page-template-default,page,page-id-2,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

شرکت آذر دارو فناور نوین درتاریخ 27/06/1398 در زمینه ی طراحی ، تحقیق و توسعه و در نهایت تولید نیمه صنعتی داروهای بیولوژیک با تمرکز بر روی پپتیدهای ضد میکروبی سورفکتانتی جهت درمان بیماری های سیستم تنفسی و بیماری های عفونی (داروی آرگامپ / سورفکتانت پروتئین D نوترکیب) و همچنین طراحی ، تحقیق و توسعه منوکلونال آنتی بادی های مرتبط با بیماری های عفونی تاسیس شده و در شتاب دهنده ی پایا فن یاخته سل تک مستقر شده است.

با توجه به پیشرفتهای قابل توجه در علوم دارویی و درمانی در دهه های اخیر به ویژه در زمینه فراورده های بیولوژیک، به نظر می رسد معرفی پپتیدهای ضدمیکروبی با قابلیت کاربرد بالینی  در حال حاضر که با یک بحران پزشکی مواجه هستیم ، بسار کمک کننده باشد. مقاومت هر دو پاتوژن های گرم-مثبت و گرم-منفی انسان در برابر آنتی بیوتیک های متعارف در سراسر جهان در حال گسترش است. عفونت هایی که در سال های گذشته معمولاً درمان می شدند، اکنون به عنوان چالش های پزشکی تهدید کننده زندگی، ظاهر می شوند. معرفی پپتید های ضدمیکروبی به عنوان داروهای درمانی، میتواند زمینه ساز معرفی فراورده های دارویی جدید در زمینه ضد میکروبی و ضد التهابی در زمینه علوم پزشکی و دارویی باشد.

پروتئین سورفاکتانت ، داروی آرگامپ یا همان سورفکتانت پروتئین دی نوترکیب ، جزء اصلی پروتئین سورفاکتانت ریوی و یک گلیکوپروتئین کلاژنی است که متعلق به یک خانواده پروتئین های دخیل در ایمنی ذاتی به نام کالکتین است.پروتئین سورفکتانتی D درون راه های هوایی دیستال و آلوئولی ریه ترشح می شود اما در بافت های دیگر نیز بیان می شود.

با توجه به شیوع بیماری های عفونی مرتبط با ریه در سالهای اخیر ، تحقیق و توسعه جهت استفاده از فرم نوترکیب این فراورده با کمک سیستم بیانی باکتریایی راه اندازی شد و افزایش مقیاس تولیدی  و تخلیص با کمک  سیستم کروماتوگرافی انجام گردید. فرمولاسیون محصول به صورت اسپری بینی جهت فراورده درمانی مکمل جهت درمان کمکی در بیماری های سیستم تنفسی انجام و مورد استفاده قرار خواهد گرفت .